Zkrocení barona Bouchoře

Titul v originále: The Thwarting of Baron Bolligrew

Autor: Robert Bolt
Žánr: komedie
Překladatel: František Fröhlich
Jazyk: čeština
Postavy: muži 15 ženy 8

Robert Bolt (Velká Británie)

ZKROCENÍ BARONA BOUCHOŘE (THE THWARTING OF BARON BOLLIGREW)

z angličtiny přeložil František Fröhlich

23 postav, které je možno téměř libovolně dublovat

Komedie pro děti, v níž malý, tlustý a bojácný, leč slušný a zásadový hrabě Bečka z Bečkova se po likvidaci draků na pevnině ("Výborně, pánové, draci jsou zlikvidováni, nemáme do čeho píchnout," ohlásí Kníže) vydá jako potulný rytíř na ostrov barona Bouchoře, kde jednak tam despoticky a nespravedlivě vládne zlý baron Bouchoř s tupohlavým zemanem Kruťasem Černým Srdcem. Za pomoci straky Míši se Bečkovi podaří výpravu dotáhnout do vítězného konce: drak je zabit, bouchoř je zkrocen, je mu však odpuštěno a dovoleno, aby se vydal na výpravu proti dalším drakům, jelikož je vášnivý lovec.

Komedie (s brechtovským Vypravěčem) má nesmírně vtipné dialogy a situace, velkohubost se úspěšně shazuje, mravnost je skromně až plaše formulována - je vidět, že se při psaní Bolt (autor mj. Muže pro každé počasí o Tomáši Morovi) výborně bavil.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz