Zavolejte Jeevese

Titul v originále: Joy in the Morning

Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 8 ženy 3

P.G. Wodehouse, Olga Šubrtová

ZAVOLEJTE JEEVESE (JOY IN THE MORNING)

8 m, 3 ž

dramatizace / komedie o sluhovi

"Myslím, že jsem nikdy neviděl nikoho šlapat na kole s tak výhružným pohybem kotníků."

Nedostižný a originální sluha Jeeves inspiroval Zdeňka Jirotku při psaní Saturnina. Jeeves, stejně jako Saturnin, má zvládnout vše - milostné eskapády svého mladého pána Bertieho, tajné obchodní transakce jeho obávaného strýce lorda Worplesdona, nástrahy žárlivého strážníka i šílené nápady mladého pána Edwina, nadšeného shromažďovatele dobrých skutků, který jako by panu Miloušovi ze Saturnina z oka vypadl. V idylickém venkovském sídle ve Steeple Bumpleigh to vře a jedině Jeeves je schopen s anglickým humorem a šarmem odvrátit katastrofální důsledky ztřeštěných nápadů.

Divadelní adaptace románu Jitřní zpěvy slavného anglického humoristy P. G. Wodehouse z pera Olgy Šubrtové měla premiéru v březnu 2015 v Jihočeském divadle. Zručně napsaná komedie se starosvětským nádechem a místy až wildeovskými dialogy by mohla být vítaným obohacením repertoáru i řady jiných divadel.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz