Zadobře s lidmi

Titul v originále: Good With People

Žánr: aktovka
Překladatel: Vojtěch Orenič
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 1

David Harrower (Velká Británie)

ZADOBŘE S LIDMI (GOOD WITH PEOPLE)

přeložil Vojtěch Orenič

1 m, 1 ž

aktovka

Helen, žena středního věku, která provozuje upadající hotel v Helensburghu, přímořském skotském městě, z něhož cestovní ruch vytlačila námořní vojenská základna, rozruší přítomnost mladého muže jménem Evan, který se v hotelu ubytoval. Evan jí vypráví, že do Helensburghu se vrátil poté, co pracoval jako ošetřovatel v Pákistánu, jen proto, aby se zúčastnil nové svatby svých rodičů. Mezi oběma vzplane konflikt, když se mj. ukáže, že Evan patřil do party, která kdysi šikanovala Helenina syna. Evan se jí však také svěřuje se svým zraněním a Helen přizná, že je zničená z rozhodnutí svého syna odejít z domova. Než by se vrátila do prázdného domova a k vychladlému vztahu se svým manželem, raději rovněž přenocuje v hotelu. Sexuální napětí mezi oběma osamělými lidmi je zůstává v podtextu této noci plné konfrontace, zpovědí a konečně usmíření.

Hra, která v sobě má oproti jiným Harrowerovým hrám značnou dávku humoru, měla premiéru v březnu 2013 v glasgowském Oran Mór. Vznikla v koprodukci tamějšího Traverse Theatre a Paines Plough.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz