Women Laughing Alone with Salad

Titul v originále: Women Laughing Alone with Salad

Autor: Sheila Callaghan
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 3

Tři ženy v životě Guye - matka, přítelkyně, milenka - jsou předmětem autorčina zkoumání toho, jaké to je být ženou a jak se lze vyrovnávat s všemožnými tlaky společnosti. Na stereotypní představy o ženách autorka poukazuje už v názvu hry, který je odkazem k zprofanované kategorii reklamních fotografií, které lze najít ve fotobankách: smějící se žena se salátem. Ženské postavy se tak ve hře snaží obstát před představami ostatních (nejen mužů) ale i  samy před sebou, cítit se dobře ale zároveň nezklamat představy, kterými jsou vytapetovány reklamní agentury.

Hra se vyznačuje jiskřivými a vtipně vypointovanými dialogy a přetržitým scénosledem. Hra je ale mnohdy poměrně vulgární. Zároveň však autorka dokáže precizně pracovat s tématem touhy, studu a sebevědomí ve společnosti, která je zaměřená na vzhled a image. Feministická hra sklidila nebývalé uznání u diváků i odborné veřejnosti a postupně se objevila na řadě světových jevišť.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz