Winter Wedding

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 9 ženy 5

Chanoch Levin (Izrael)

WINTER WEDDING (SVATBA V ZIMĚ)

9 m, 5 ž, kompars

Bláznivá, absurdní hra založená na jednoduché zápletce. Matka Lačka Bubíčka si na smrtelné posteli přeje, aby se jí na pohřbu sešla celá rodina (což je sestřenice s manželem a dcerou). Nešťastnou náhodou ale zemře v předvečer svatby – dcera Velvezia má být provdána za Popočenka. Oba rodičovské páry absolutně trvají na tom, že svatba se uskuteční, když přijde Laček oznámit smrt své matky, odmítnou mu otevřít a zprávu ignorují. Dokonce před ním (a jeho informací) prchají na pláž, a postupně až do Himaláje. Hra se vyznačuje typickým levinovským humorem – vysmívá se rodinným maloměšťáckým stereotypům, povrchnosti, pokrytectví; vystavuje své hrdiny absurdním situacím, v nichž se chovají směšně a z nichž nedokážou nikdy vyjít se ctí.

Levin mísí vysoké s nízkým, tragické s komickým, sentimentální s patetickým: tímto způsobem vytváří charakteristický svět „malých“ lidí, v nichž se snadno pozná každý divák.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz