Willkommen

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Lutz Hübner (Německo)

WILLKOMMEN (VÍTEJTE)

3 m, 3 ž

komedie

Pětice lidí do čtyřiceti let věku bydlí ve společném bytě. Benny má pro ostatní novinku – chce vyrazit za prací do USA a po dobu své nepřítomnosti chce svůj pokoj dát k dispozici uprchlíkovi. Fotografka Sofie je nadšená, neboť by měla objekt pro svůj dokumentární projekt. Doro je naopak proti, nemá už ve svém věku chuť dělat doma sociální experimenty a sbližovat se s cizími světy. Jonas s rozhodnutím vyčkává, jak dopadne jeho přijetí do banky. A mazánek spolubydlících Anna je těhotná a ráda by si nastěhovala otce svého dítěte. Otcem je uprchlík - sympatický sociální pracovník Ahmed, který se nevybíravě vyjadřuje k Arabům a dobromyslným lidem…

Jak máme nastaveny hranice tolerance? Jsme skutečně ochotni někomu pomoci, za cenu redukce svého pohodlí? V městském obýváku se tak odbývá diskuze o obecných otázkách, životné postavy a vtipné ostré repliky patří k arzenálu Lutze Hübnera (např. Úča musí pryč!), jednoho z nejvíce uváděných současných dramatiků, jehož hry jsou k vidění po celém světě a některé byly i zfilmovány.

Premiéra proběhla v únoru 2017 v Düsseldorfu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz