Wie Grossvater schwimmen lernte

Titul v originále:

Autor: Viola Rohner
Žánr: hra pro děti
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 1

Viola Rohner (Německo)

WIE GROSSVATER SCHWIMMEN LERNTE (JAK SE DĚDA UČIL PLAVAT)

1 m, 1 ž

hra pro děti od 6 let

Hra pro děti vznikla podle stejnojmenné autorčiny knihy. Oba herci hrají po dvou postavách. Hlavní hrdinkou je závodní plavkyně Sophia. Na začátku je spolu s vrátným Oskarem svědkem zavření starého plaveckého stadionu – po dvaceti letech společné práce. Zatímco Oskar je z dosavadní činnosti unavený, Sophia září energií a vypráví o plavání a o vodě. I v tento poslední den vyučuje děti plavání, rozdá malým divákům plavací destičky a začne vyprávět svůj podivuhodný příběh…

Vypráví svůj životní příběh o tom, jak se stala závodní plavkyní, kolik to stálo úsilí, než získala celou řadu medailí a pohárů. Vypráví o desetinách a tisícinách vteřin, které rozhodují o vítězství. Až jí přestane jít o vítězství, ale o to naučit plavat ty, kdo se bojí hluboké vody.

Když byla malá, trávila hodně času se svým dědečkem na venkově. Podnikají spolu procházky a nákupy na trzích, ale nechodí spolu plavat – děda totiž plavat neumí. Děda se učí rychle, dokonce kraul a motýlek, skáče z třímetrového můstku… Až jednoho dne odplave příliš daleko na moře a ztratí se malé Sophii z dohledu… Sophie ho potká až po letech v bazénu, když už je slavnou sportovkyní.

Vyprávění občas přeruší skok zpět do rámce k vrátnému Oskarovi, nakonec příběh skončí a Sophie a Oskar společně odcházejí z plaveckého stadionu.

Hra pro děti o důvěře a odvaze, laskavá obhajoba trpělivosti.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz