While We’re Here

Titul v originále: While We’re Here

Autor: Barney Norris
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

„Někdy mám pocit, že pro mě byl celý můj život děsivá zkušenost. Vzpomínám, jak mi, když jsem šel po příjezdové cestě, praskal pod nohama štěrk, a já si říkal, že pro mě život skončil. Možná mě už nic veselého nečeká.“

Eddie a Carol byli kdysi milenci, jejich životy však šly dál různým směrem. Černoch Eddie, který vyrostl v náhradní bílé rodině, trpí vykořeněností, kterou násobí jeho dlouholetý pobyt v cizině. Carol, dnes osamělá matka dospělé dcery, mu nabídne přístřeší a pomoc se zařizováním nového života. Setkávají se ve městě, které je pro ně plné vzpomínek, a shledají, že mezi nimi to ještě doutná. Znovu tak hledají, oč se v životě opřít.

Světovou premiéru hry uvedl soubor Up in Arms v koprodukci londýnského Bush Theatre v dubnu 2017.

Barney Norris se narodil v r.1987 v Sussexu a vyrostl v Salisbury. Po ukončení studií založil divadelní společnost Up In Arms. Za svůj celovečerní debut Visitors/Návštěva získal Critics´ Circle and Offwestend Award pro nejslibnějšího nového dramatika.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz