We Live Here

Titul v originále: We Live Here

Autor: Zoe Kazan
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Zoe Kazan(ová) (USA)

WE LIVE HERE (ŽIJEME TU)

3 m, 3 ž

hra o rodinné soudržnosti o dvou dějstvích

Lawrence a Maggie vdávají svojí dceru Altheu. Při této příležitosti přijíždí domů po dlouhé době i jejich mladší dcera Dinah, která studuje na universitě Julliard v New Yorku.

Postupně vyplouvají na povrch rodinná tabu týkající se dvojčete Althei Andi, která umřela při autohavárii se svým tehdejším přítelem Danielem zhruba před dvanácti lety.

Ten se později stal učitelem na Julliardu, kde se setkal právě s Dinah a začal s ní chodit. Na svatbu přijedou společně, čímž vytvoří ještě větší zmatek, než jaký před svatbami obvykle bývá, a rozjitří staré rány. Otec rodiny Lawrence se s touto situací vyrovnává mnohem lépe než matka Maggie a nevěsta Althea. Obzvláště pro ni je velmi těžké se s touto skutečností smířit. Vše se snaží uklidňovat budoucí ženich Sandy, který jako jediný zůstává neustále plný elánu a dobré nálady.

Hra je plná milých i silných emotivních scén, autorka výborně vystihla rodinnou atmosféru. Premiéra proběhla v říjnu roku 2011 v newyorském divadle Manhattan Theater Club.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz