Vnitřní hlasy

Titul v originále: Voci di dentro

Autor: Eduardo Fillipo de
Žánr: hra
Překladatel: Jiří Matějíček
Jazyk: čeština
Postavy: muži 9 ženy 5

Eduardo de Filippo (Itálie)

VNITŘNÍ HLASY

překlad Jiří Matějíček

9 m, 5 ž

dekorace - kuchyně, skladiště

Alberto Saporito obžaluje rodinu Pasquale Cimaruty z vraždy svého přítele. Jenže důkazy, o nichž je si jist, že je viděl před sebou,najednou zmizely. Snad to byl jen sen. Ale aféra už je v běhu.Jenže rodinka Cimarutova se vůbec nesápe na Alberta pro falešné nařčení, nýbrž přijímá podezření z vraždy jako samozřejmost,odpovídající stylu jejich života. Jediný, komu jde o to, aby Alberto byl postižen, je jeho oddaný a zbožný bratříček Carlo, protože pak by snadněji mohl zašantročit ubohé zbytky dědictví po otci, dávno mrtvém majiteli kdysi kvetoucí půjčovny vybavení pro lidové slavnosti. A tak jediný, s kým může Alberto sdílet své obavy z neurčitosti hranic pojmů čest a spravedlnost se strejda Nicola, mechem obrostlý kmet, žijící na galerii skladiště někdejší půjčovny a odpovídající na každou otázku výhradně řečí pyrotechnických efektů.

Na rozdíl od prvního českého překladu této hry, obsahuje tato verze i doplňky, které autor udělal v 70. letech pro Giorgio Strehlera.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz