Villingers Kinder

Titul v originále: Villingers Kinder

Autor: Egon A. Prantl
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Egon A. Prantl

VILLINGERS KINDER (Villingerovy děti)

2 ženy, 3 muži

Podstata díla je založena na skutečné existenci nacistického dětského psychiatra Dr. Villingera, který krátce před započetím mnichovských procesů spáchal sebevraždu. Ta byla posledním východiskem z vědcovy bezmocnosti vůči přírodě.

Venku panuje silná sněhová vánice. Villinger se v Innsbrucku připravuje v jakési chatě na proces. Hospodář, který se tu ukryl před světem (útěk před vědomím) - je jedním z jeho protihráčů a zároveň obžalovaným. Doba pokročila a mrtvé děti dospěly. Tři hospodářovy děti (Lydie, Susanna a Alfons) sedí nyní na soudcovské stolici. Soudí na jedné straně Villingera a na druhé straně otcovy lži, útěk před věděním do záměrného nevědění. Každé z nich na sobě nese stigma bezcennosti. Obžaloba, obhajoba a rozsudek, který v obou případech může znamenat jen smrt. Jak však ospravedlnit smrt, vraždu vrahů a lhářů ? Stále více se vytrácí racionalita a venku po svém řádí blizzard.

Děti na sebe berou akt pomsty za celou generaci, která vyrostla v nevědomosti a musela si namáhavě vydobýt povědomí o minulosti. Pomstou je příroda sama.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz