Vater Mutter Geisterbahn

Titul v originále: Vater Mutter Geisterbahn

Autor: Martin Heckmanns
Žánr: černá komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Martin Heckmanns (Německo)

VATER MUTTER GEISTERBAHN (OTEC MATKA VÝCHOVA JATKA)

2 m, 1 ž

černá komedie

Mezi finálové texty mülheimské přehlídky toho nejlepšího z německého a rakouského divadla patří opět po delší době příběh rodiny. Otec, matka, jedináček, skica života plného neúměrných očekávání a přehnaných sebeobviňování. Otec s matkou byli kdysi ambiciózní a kreativní studenti – nyní je ona ztroskotanou studentkou filozofie a ráda se napije, on režisér bez nabídek pracující v copy centru. Jediný syn Otto se má stát jakýmsi náhradním projektem, tím, kdo jejich sny konečně naplní a nastolí konečně harmonii.

V rychlém sledu retrospektivních scén jsme svědky let minulých, od Ottových dupaček až k prvnímu obleku. Z dítěte krmeného historkami z filozofického semináře a divadelními scénkami o Bohu, smrti a všehomíru se postupně stává vynervované zombie s labilní psychikou. S černým humorem, ironií a nadsázkou, vyostřenými přesnými dialogy sleduje autor horor výchovy, z níž není úniku a jež se stává jakýmsi surreálným strašidelným zámkem, až po finálním vyčerpání Otto od rodičů odchází...

Drážďanská inscenace (Staatsschauspiel Dresden) patří k finálovým hrám soutěžní přehlídky nejlepších německo jazyčných inscenací v Mülheimu 2012.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz