Variation

Titul v originále:

Autor: Kristian Hallberg
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Kristian Hallberg (Švédsko)

VARIATION (VARIACE)

3 m, 3 ž (variabilní, možnost zdvojení)

Hrdina hry, označený jen jako „K", má nějaký divný pocit z doby, z malého domácího rasismu a další spousty hloupostí, které lidi jen tak bezmyšlenkovitě vypouštějí z úst a klávesnic. Svého šestiletého syna se snaží vychovat tak, aby té celkové náladě nepodléhal, a sám se snaží angažovat ve prospěch tolerantnější, pozitivněji smýšlející společnosti. Když jeho syn ve školce s rasistickým podtextem urazí svého spolužáka Rašída, obrátí otec svůj vztek vůči své matce, která si ani před vnukem nikdy pozor na jazyk moc nedávala - je to ale opravdu řešení? Co si počít ve světě, se kterým nesouhlasíme?

Svižnými, úspornými dialogy psaná tragikomedie o životě v současnosti, o výchově, pokrytectví, xenofobii, iluzích, cukroví a Legolandu otevírá vážná témata s vtipem a bez klišé. Pozoruhodný současný text, který by mohl rezonovat i v českém prostředí.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz