Up the Hill

Titul v originále: Up the Hill

Autor: Keith Huff
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 5

UP THE HILL (Cesta nahoru)

Každé léto zaplaví Washington stovky ctižádostivých praktikantů, kteří chtějí přivonět ke slávě politických celebrit a světu velkých rozhodnutí. Všem je mírně přes dvacet a během několika měsíců mají výjimečnou příležitost zjistit, že jde hru s velmi specifickými pravidly, a rozhodnout se, jestli ji chtějí nebo jsou schopní hrát.

Jack a Jill oba nastoupili do jako posily do týmů kongresmanů – zajímavé je, že kongresmanka zaměstnává pouze mladé muže a kongresman pouze mladé ženy. Oba praktikanti záhy udělají víceméně shodnou zkušenost, oba jsou svými šéfy vmanipulování do sexuálního vztahu. Otázkou je, co si s tím teď počít. Jack udělá tu chybu, že se svěří Jill, která už tak nějak správně pochopila, že hotelová epizoda s kongresmanem jí dobře poslouží jako páka k posílení vlastních zájmů. A když ve svém týmu zmíní, jakou historku slyšela od Jacka, místo asistentky už je na obzoru - pokud se jí podaří Jacka přimět, aby svůj příběh sdělil tisku a zdiskreditoval svou kongresmanku. Láska, ve kterou Jack doufal, je tímto odsouzena ke krachu. Rizika jsou ale ještě vyšší, jde o jeho budoucnost i zdraví.

Keith Huff se proslavil jako spoluautor scénáře k Netflixem vyprodukovanému seriálu House of Cards (Domek z karet), který podobně jako Up the Hill nahlíží do světa vysoké politiky. U nás je autor znám především díky hře Deštivé dny, jenž v roce 2012 vynesla Richardu Krajčovi Cenu Thálie.

Hra měla premiéru v Carthage College ve městě Kenosha ve Wisconsinu (2001).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz