True Colours

Titul v originále: True Colours

Žánr: drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 1

Harold Pinter

TRUE COLOURS (Vysoká věrnost barev)

2 muži, 1 žena

Zdařilý konverzační thriller ze světa práce a podnikání. Do rodinné firmy, zabývající se pronájmem služeb špičkových počítačových programátorů, nastupuje nová posila. Bezdětní manželé Wisemanovi, panovačný a mužsky šovinistický Roger a jeho mírná, byť trpkým humorem nešetřící žena Anne, se pomalu sžívají se Stephenem, který k nim nastoupil rovnou po studiích. Zprvu se zdá, že jeho kariéra u Wisemanů bude stejné krátká, jako působení jeho předchůdců. Avšak po několika jeho začátečnických chybách se začne Wisemanovým zdát, že do jejich skomírající firmy zavál jeho prostřednictvím nový vítr. Jelikož ke klientům přistupuje Stephen bez Rogerových šovinistických a rasových předsudků, podaří se mu i zřejmý "obchod století" a jejich firma se stane hlavním dodavatelem programátorů pro zakázku na vybudování systému řízení polského vojenského letectva. Roger si postupně zvykne přenechávat veškerou práci - ale i odpovědnost - Stephenovi. A Stephen si tajně získává i náklonnost Anne, která je už znechucená Rogerovými aférami. Roger si ve své samolibosti jejich poměru nevšimne, začíná ho však znepokojovat, že platby z Polska stále nepřicházejí, a on přitom, aby mohl vyplatit zálohy svým programátorům, zastavil svůj a Annin dům...

Prozraďme jen, že Roger se díky své lenosti a omezenosti stal obětí Stephenova velkolepého podvodu - tím, kdo se směje naposled a nejlíp, je však Anne, která se dokázala osvobodit z citového vydírání slabošského manžela a přitom nepodlehnout iluzím, kterými se ji pokoušel uchlácholit milenec.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz