Tristan a Isolda

Titul v originále: Tristan a Isolda

Žánr: hra historická
Jazyk: čeština
Postavy: muži 12 ženy 3

TRISTAN A ISOLDA

Hra na motivy středověké legendy je zřejmě inspirována vlnou zájmu o keltskou historii. Atmosférou a výpravností připomene žánr fantasy literatury. Charaktery i způsob myšlení postav jsou ovšem navzdory exotickým kulisám ryze současné. Tristan a Isolda si postupně uvědomují mnohé podoby lásky, odpovědnost i rozpor mezi ctí, povinností a upřímností citu.

Kouzla a fantastické postavy (drak, skřet Frocin) jsou ve světě této hry stejně skutečné jako jako nenávist Isoldiny matky Nimue, která nikdy nepoznala lásku. Za barvité souboje by se nemusel stydět žádný z akčních filmů. Expozice příběhu je pohádkově jednoznačná, ale jednání hrdinů a jejich sebereflexe je ambivalentní - jde o poznání pravdy o sobě i o druhých, o intuitivní hledání možností, jak navzdory nepříznivým okolnostem prožít svůj díl štěstí a neprohřešit se proti zákonům cti.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz