Tragedy

Titul v originále: Harmsaga

Autor: Mikael Torfason
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Mikael Torfason (Island)

TRAGEDY (HARMSAGA)

1 m, 1 ž

tragédie

Ragnar a Sigrún, mladí manželé se dvěma dětmi se zoufale snaží zachránit svůj vztah, který je zároveň ničí. Ona je studentka, cítící osamělost a občas upadající do deprese, která hledá přátelství na internetu. On je majetnický a žárlí na její internetové kontakty. Vzpomínky na dosavadní společný život se stávají neoddělitelnou součástí jejich hádek, při nichž se na povrch dostává jak jejich láska, tak utrpěná zranění, porušené sliby a zmařené sny. Napětí stoupá až k šokující závěrečné scéně, v níž už jejich hra nemá ani vítěze ani poraženého.

Hra měla premiéru na Islandu v roce 2013, v roce 2014 byla pak uvedena v Kennedyho Centru ve Washingtonu. Nadšené recenze v americkém tisku přirovnávají hru ke Strindbergovu Tanci smrti.

Mikael Torfason (1974) je islandský spisovatel (autor pěti oceňovaných románů), dramatik, filmový režisér (Made in Iceland) a novinář (v současné době šéfuje zpravodajské televizní stanici 365 Media).

Text hry je v agentuře k dispozici v anglickém překladu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz