To léto

Titul v originále: To léto

Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 1

Ondřej Novotný

TO LÉTO

variabilní obsazení

Myslím, že to léto nechodil nikdo s nikým. Akorát jsme všichni spolu spali“, říká jeden z hlasů komentujících monologickou postavu mladíka „Mengeleho“, stylizujícího se do postavy prokletého rockového básníka. Sugestivními obrazy a ve stylu hrabalovských textů vypráví Mengele o jednom létě, v němž prožil „romanci“ s dívkou „n“ – od chvíle, kdy přijal její první výzvu k sexu, přes obapolné vzplanutí a letní erotické a alkoholové opojení, pozdější nástup nudy a neschopnost vyrovnat se s ní až k rozpadu vztahu i vzájemné komunikace.

Text je sledem různě prokomponovaných monologů, replik, veršů, citací, reflexí všedního dne apod. Jednotlivé části – obrazy jsou uvedeny písmeny v abecedním pořadí a celou řadou nadávek začínajících tím kterým písmenem. Hlavními tématy jsou láska, sex, opilost, život na okraji společnosti, vulgarismy zde ještě více osvětlují jednotlivé fasety promluv, které dohromady skládají obraz světa očima postav „M jako Mengele“, „n“ a dalších. Výsledkem je originální náhled na temnější a skrytější stránky světa kolem nás, na periferii našich vjemů.

Vítězný text nové brněnské dramatické soutěže o Cenu Konstantina Trepleva byl uveden v Divadle Husa na provázku jako inscenované čtení 23.4.2011.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz