Three Winters (Drei Winter)

Titul v originále: Three Winters

Autor: Tena Štivičić
Žánr: hra, drama, tragikomedie
Jazyk: angličtina, němčina
Postavy: muži 8 ženy 9

THREE WINTERS (Drei Winter / Tři zimy)
8 m, 9 ž (možno více rolí)

Příběh rodiny Kosových, která žije v bývalém šlechtickém domě v Záhřebu. Rodinná sága se časově táhne od trosek monarchie přes období komunismu, rozpad Jugoslávie a začátek demokracie až po vstup do EU. V bouřlivém a kontroverzním mikrokosmu ožívá život této rodiny a abstraktní historie se stává živou a hmatatelnou entitou, která se týká nás všech. Především evropské dějiny a jejich dopady, kterým nikdo neunikne, jsou zde podány s humorem a napětím. Tyto odlišné, převážně ženské hlasy generací z minulosti i současnosti nám umožňují nahlédnout na vývoj, který je důsledkem společenských a politických procesů. Rodina a domnělé soukromí jsou neúprosně vtaženy do víru dějin a nejen členové rodiny bojují o své přežití. Jsou to však především ženy, které svou silou udržují život a nesou ho napříč generacemi.

Hra byla s velkým úspěchem uvedena v Národním divadle v Londýně v prosinci 2014, hra získala např. ocenění Susan Smith Blackburn Preis 2015.

Hru máme k dispozici v angličtině a němčině.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz