Three O´Clock

Titul v originále:

Autor: Ana-Maria Bamberger
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: ženy 2

Ana-Maria Bamberger(ová) (Rumunsko / Německo)

THREE O´CLOCK (TŘI HODINY)

2 ž

hořká komedie

Clara a Abelina jsou dvě staré sestry, které nemohou žít bez sebe, ale ani ne spolu. Přesto se mladší z nich, Abelina, nechá druhou přemluvit, aby prodala svůj byt a přestěhovala se ke své starší sestře. Nyní tedy bydlí v malé místnosti spolu a dělají si navzájem ze života peklo. Clara zneužívá své pozice – je starší, vzdělaná spisovatelka – a nechává se obsluhovat a sestru neustále ponižuje. Abelina se brání svou nepřístupností a lhostejností, nechává se ale postupně strhávat do rozhořčených obviňování.

Situace eskaluje v momentě, kdy začnou svůj vzájemný odpor vztahovat na své srdeční záležitosti, totiž muže. Nejprve na Dimiho, Abelinina zasněného nepraktického syna, jehož chce Clara před matkou uchránit. A potom na Paula, Abelinina zesnulého muže, jehož s Clarou spojovalo evidentně mnohem více věcí. Konflikt dojde svého vrcholu a nenávist vznášející se mezi sestrami dojde své ventilace…

Kousavá i vážná komedie o principech jen vzdáleně možného společného žití, dvě báječné role pro zralé herečky.

Hry byla poprvé uvedena v lednu 2010 v rumunském Národním divadle v Sibiu, v Německu pak v březnu 2010 v Theater im Roßstall v Germeringu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz