Those Legs

Titul v originále: Those Legs

Autor: Noel Clarke
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Noel Clarke (Velká Británie)

THOSE LEGS (TY NOHY)

4 m, 3 ž

Drama o čtyřech kamarádech, kteří sdílí společný dům a jeden velký problém. Georgia byla po autonehodě upoutána na invalidní vozík, a přestože se hlavní děj odehrává o dva roky později, stále se s touto skutečností nevyrovnal nikdo z nich. Aaron, její snoubenec, je frustrován nejen jejím chladem z pohledu komunikativního, ale hlavně i sexuálního života, což ho dovede k zoufalému činu. Po premiéře filmu, na který byl pozván a Georgia odmítla s ním jít, má intimní styk s další spolubydlící Lanou přímo v domě. Georgia, která všechno slyší se zhroutí a důvěřuje už jen poslednímu obyvateli domu Leonovi, který se o ní jediný celou dobu staral bez jakýchkoliv problémů. Sužována pochybami o vlastní přitažlivosti však nakonec Leona svede, a tím zničí i poslední dobrý vztah, který v domě byl. Poslední část hry se odehrává těsně před nehodou, při které Georgia přišla o nohy. Ukazuje pohodu a příjemnou atmosféru, která předcházela celému ději.

Ve hře jsou krásně vybudované vztahy mezi postavami a přesně rozeznatelný moment, kdy se všechno začne ubírat ke špatným koncům. Vyskytuje se zde mnoho narážek na současnou kulturu, především filmovou. Zajímavou částí jsou Georginy frustrované monology a její odmítnutí jakékoliv lítosti či pomoci (tu představují vedlejší 3 vedlejší postavy - 2 ošetřovatelé, které vyhodila a instalatér, který přišel spravit koupelnu).

Hra se poprvé hrála v rámci National Theatre London Connections programme v Griese Youth Theatre v březnu roku 2012.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz