These Men

Titul v originále: These Men

Autor: Mayo Simon
Žánr: tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 2

Mayo Simon (Velká Británie)

THESE MEN (TITO MUŽI)

2 ž

Komediální drama pro dvě herečky, ve kterém sice žádní muži nevystupují, ale jako by byli stále přítomni.

Shelly bydlí sama v malém domku na okraji Laurel Canyonu, asi míli od Los Angeles. Má neustále problémy s placením nájmu, zrovna jí hrozí exekuce a proto shání spolubydlící. Zatím byli jejími spolunájemníky výhradně muži s kterými se dělila nejen o činži, ale i o postel. Co se sexu týče je totiž Shelly velice přímá, nedělá jí problém o něm mluvit, ani ho kdykoliv a skoro s kýmkoliv provozovat. Proto ji velice překvapí, když na ni uprostřed noci zaklepe neznámá dívka na pokraji nervového zhroucení, která s ní chce bydlet a přispívat na nájem.

Cloris je pravým opakem Shelly. Je to stydlivá, domácky založená mladá žena (ráda pere, vaří, žehlí, uklízí) snící o věrné lásce, manželovi a dětech. Trápí ji velký nedostatek sebevědomí. Jediné, co mají tyhle dvě společné je dobré srdce. A z toho důvodu se nakonec Shelly slituje nad zoufalou Cloris potřebující útočiště a vezme ji pod svou střechu. Soužití těchto zcela odlišných povah je humorné, dramatické a smutné zárověň. Pro Cloris je jednoznačně prospěšné, zatímco Shelly zůstává stále stejná. I proto ji na konci hry najdeme ve stejné situaci, jako na začátku. Bez peněz, s exekucí na krku, shánějící podnájemníka.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz