Taťka střílí góly

Titul v originále: Taťka střílí góly

Žánr: groteska
Jazyk: čeština
Postavy: muži 10 ženy 2

10 m, 2 ž, pes

V hodinové hříčce jako bychom se octli zase jednou někde na samém začátku (a také na dně) dramatické reflexe stavu dnešní společnosti. (Jitka Sloupová, Týden)

Hořká a černá groteska o bídě našich dnů. Všechno začíná „úsměvy letní noci"... Divák je svědkem nejprve totálního odlidštění vztahů a nakonec dokonalé destrukce popírající jakoukoli logiku lidského konání. Pokorného hra sžíravě, a v salvách smíchu, nakonec posmutněle zaznamenává, kam jsme došli, ba mnohem víc - spíš vlastně nedošli. Je sarkasmem na naši přítomnost. (Jiří P.Kříž,Právo)

Ústecký Taťka je blíženec Trainspottingu. (vok, Mladá fronta)

Do noci na svatého Jana vyslal Jiří Pokorný hrdiny své hry. Jejich zážitky ovšem mají značně daleko do veselého dovádění postav ze shakespearovského svatojánského snu.... Jazyk hry je přímočarý, vedou se tu hospodské řeči prošpikované četnými vulgarismy. Největší zrádností obdobných textů bývá, že banalitu pojednávají banálním způsobe. Taťka se svou hospodsko-periferní poetikou se však přiřadil k podstatně zajímavějším dílům, jejichž drsný realismus se v posledních letech uchytil na evropských scénách. (Zdeněk A. Tichý, Mladá fronta)

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz