Swing of the Sea

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

Richard Greenberg (USA)

THE SWING OF THE SEA (UNÁŠEN VLNOU)

3 m, 2 ž

Max zemřel a jeho milenka Vivi se po návratu z cesty, na níž se z této ztráty vzpamatovávala, zjistí, že její manhattanský byt, který svěřila do péče Maxovu synovi, křehkému a citlivému Brettovi, byl vykraden. Ukáže se však, že Brett v bytě za celou dobu její nepřítomnosti vůbec nebyl, protože k němu ztratil klíče. Brett žije sám, utápí se v depresích a stěží vůbec přijímá potravu, což vzbuzuje obavy u jeho bratra Aleka. Obrátí se proto se žádostí o pomoc na mladého rabína Daniela. Daniel se pokusil na Bretta zapůsobit, ale bez většího úspěchu…

Když se oba bratři setkají se svou „macechou“ (kterou Brett sám kdysi miloval) v jejím bytě, zprvu se zdá být hlavním důvodem Alekovo podezření, že Vivi jejich otce přiměla k sepsání pro ně nevýhodné závěti. Vivi jeho obvinění brzy odrazí tím, že se dědictví vzdá v jejich prospěch. Navíc se ukáže, že Alec byl tím, kdo Brettovi ukradl klíče od Viviina bytu a odnesl z něj cennosti. Alec má finanční potíže, opouští ho žena… Divák pochopí, že co sledoval, byla jen špička ledovce, pod povrchem probíhalo úplně jiné drama: navenek úspěšný, pragmatický Alec má sebeničivé tajemství – svůj milenecký vztah s Danielem.

Premiéra se uskutečnila 26.5.2015 v Manhattan Theatre Club.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz