Suite Surrender

Titul v originále: Suite Surrender

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 5

Michael McKeever (USA)

HVĚZDNÉ MANÝRY (SUITE SURRENDER)

z angličtiny přeložil Martin Fahrner

4 m, 5 ž

komedie - fraška

Bláznivá fraška odehrávající se v luxusním apartmá hotelu v Palm Beach v roce 1942. V hotelu se koná benefiční akce ve prospěch válečných hrdinů, na níž mají zazpívat dvě hvězdy první velikosti: Claudia McFadden a Athena Sinclair. Problém je v tom, že obě se k smrti nenávidí a základní podmínkou jejich vystoupení je nevidět tu druhou, natož se k ní přiblížit. Ředitel hotelu se o to se vší energií a vůlí pokusí, manýry hvězd ale nezmůže: obě se ubytují v tom nejluxusnějším apartmá, nepřipouštějíce diskusí. A tak se v jednom prostoru se dvěma ložnicemi nacházejí nebezpečné osoby, jež je třeba za použití veškeré energie udržet od sebe... Mezitím v hotelu řádí námořníci, kteří na benefici přijeli na pozvání presidentky místní charity, ctihodné dámy zjevující se vždy v nevhodnou chvíli na nevhodném místě. Komplikace by mohli zahladit Murphy, Athenina asistentka, a Pippet, Claudiin asistent, problémy ale narůstají ve chvíli, kdy Murphy v jednom hotelovém poslíčkovi pozná svého bývalého milého a špatně doručené růže zase vzbudí city v Pippetovi. Do toho ještě jeden pes omylem vyhozený z balkónu, slídivá novinářka z místního bulváru – a máme co dělat s plnokrevnou fraškou, jak autor svůj kus sám žánrově zařadil. Udržet mezi excentrickými dámami odstup se samozřejmě nakonec nepodaří, jejich skutečný – velmi přátelský - vztah však zůstane veřejnosti v zájmu reklamy utajen.

Hru poprvé uvedla společnost Caldwell Theatre Company v Boca Raton v americkém státě Florida v lednu 2008, režie Joe Warik. Od té doby byla inscenována i v dalších divadlech v USA a v Německu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz