Stroj na rozkoš

Titul v originále: Stroj na rozkoš

Autor: Jiří Ort
Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 6 ženy 5

Jiří Ort

STROJ NA ROZKOŠ

6 m, 5 ž

komedie z operního prostředí a z blízké budoucnosti

Po několika totálních „oknech“ byla operní hvězda Anja Parissini (50) agentkou uklizena do jednoho provinčního města, kde se připravuje - s nadšenými amatéry - festival klasické hudby, jehož tahákem má být právě Anja. Ta bojuje s nadváhou, přejídání střídá hladovění. Anju i nadále zlobí paměť, výpadky si nedovede vysvětlit. Vědci nabídnou hasnoucí operní hvězdě doposud tajnou vymoženost - nápovědu ve formě mikročipu, který je implantován za uchem, napojen na nervovou soustavu a řízen myšlenkami. Čip napovídá text a přehrává „vše, na co si milostivá paní vzpomene, vlastně by madam měla v uchu celou operní a písňovou literaturu“... Vynález však začne dělat víc škody než užitku a všem protagonistům pořádně zatopí...

Autor upravil pro činohru s živými nástroji a pro dějiště šatny hudebníků svou rozhlasovou hru Der Chipsouffleur uvedené v roce 2001 na vlnách stanice WDR.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz