South Beach Babylon

Titul v originále: South Beach Babylon

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 3

Michael McKeever (USA)

SOUTH BEACH BABYLON

komedie

4 m, 2 ž, 2 tanečníci (1 m, 1 ž)

Inteligentní komedie ze světa umění. Několik týdnů před jednou z nejprestižnějších světových výstav, Art Basel ve floridském Miami, resp. jeho luxusním předměstí South Beach, seznamuje autor prostřednictvím postavy mladého začínajícího newyorského malíře Jonase Blodgena diváky s dalšími aktéry zdejší výtvarné scény. Talentovaný Jonas využije doporučení svého strýce a obrátí se na šedou eminenci floridského umění, všemocnou manažerku Semiru Mannovou se žádostí o pomoc při startu své dráhy. Semira ho doporučí svému chráněnci, nové malířské „hvězdě“ a někdejšímu kubánskému uprchlíkovi Chilliemu Zangorovi jako jednoho z jeho četných asistentů. Chillie má totiž naspěch, Semira mu v poslední chvíli přihrála zakázku pro bohaté sponzory, kterou předtím odebrala nonkonformnímu choreografovi Simonu Gardnerovi. Ten sponzory údajně rozzlobil svou poslední performancí. Jonas, který celé dny pokrývá Chillieho plátna barvami, stihne ještě pro Simona vytvořit po nocích kulisy k jeho nové satiře na poměry v místním kulturním provozu, která travestuje Semiru – a také strávit noc s Chillieho partnerkou, krásnou modelkou Lennox. Art Basel zahajuje a Jonas Miami opouští, aby hledal svou vlastní cestu. Kvalitní a provokující umění alespoň na chvíli vítězí.

Komedie vyniká skvělými dialogy a vděčnými postavami. Hra měla premiéru v prosinci 2010 v provedení souboru Zoetic Stage na scéně Adrienne Arsht Center v autorově domovském Miami.

Sofistikované komedie Michaela McKeevera (v naší nabídce je i další jeho hry 37 Postcards a Suite Surrender) se hrají po celé Americe, uvedeny byly již také např. v Německu, Rakousku a Polsku.

Hra se v současnosti překládá do češtiny.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz