Slowgirl

Titul v originále: Slowgirl

Autor: Greg Pierce
Žánr: drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Greg Pierce (USA)

SLOWGIRL (POMALÁ)
1 m, 1 ž

drama

Příběh začíná příjezdem sedmnáctileté Becky k jejímu strýčkovi Sterlingovi. Sterling se před několika lety odstěhoval na odlehlé místo na Costa Rice, kousek od malé vesničky, která se paradoxně jmenuje Los Angeles. Matka poslala Becky na pár dní ke svému bratrovi, protože Becky je doma ve Spojených státech ve velkém maléru. Na jedné středoškolské studentské párty, kam společně se svými přáteli (spolupořadateli) pozvali mentalně retardovanou dívku přezdívanou Slowgirl, došlo k nehodě, při které Slowgirl vypadla z okna. V současnosti je v ohrožení života.

Uprostřed džungle, obklopeni zvířaty a nádhernou přírodou, se Becky a Sterling postupně otevírají jeden druhému a budují mezi sebou nové přátelství, které bude prospěšné oběma. Sterling ukazuje Becky sílu klidu, pohody a sebereflexe; zatímco Becky připomíná Sterlingovi, že nečinnost nevyřeší žádný problém.

Jednou z předností této hry je skvěle vybudovaný vývoj obou postav. Během pouhého týdne Becky i Sterling (znovu)objeví nové skutečnosti o životě. Zatímco na samém začátku hry je zřetelně znát silný kontrast mezi charakterem Sterlinga a Becky, ke konci jsou si obě postavy mnohem více rovny.

Drama Slowgirl bylo zahajovací hrou při otevírání Claire Tow Theatre v Lincolnově Centru v New Yorku 4. června 2012. Zaznamenala velmi kladné ohlasy, stejně tak jako jeho další hra (kterou spolu napsal s režisérem Stephenem Earnhartem) The Wind-Up Bird Chronicle podle knihy Harukiho Murakamiho.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz