Sexmise

Titul v originále: Sexmise

Autor: Juliusz Machulski, Šimon Caban
Žánr: dramatizace
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 8

Juliusz Machulski – Šimon Caban

SEXMISE

3 m, 8 ž

dramatizace filmu

Sci-fi komedie Julia Machulského o dvou dobrovolnících mužského pohlaví, kteří se nechají hibernovat, ovšem probudí se poněkud později, než čekali a navíc jako jediní samci v ženském světě, získala za třicet let od svého natočení v roce 1983 obrovskou popularitu. Divadelní adaptace více rezonuje se současností a problémy dneška, ať už jde o změnu pozice mužů a žen či problémy důchodové reformy. Na jeviště přinese genderově (ne)korektní pohled spolu s řádnou dávkou nadsázky a legrace - sexmise 21. století, satira v pláštíku komediální sci-fi lechtivá komedie z nedaleké budoucnosti – nebo také neradostný pohled na další vývoj planety Země... Mají samci šanci na přežití? Je partenogeneze nejdokonalejším způsobem rozmnožování? Co je to otec? Byl Koperník žena? A co muži?

Premiéra této dramatizace v režii a autorské úpravě Š. Cabana proběhla v listopadu 2012 v Klicperově divadle v Hradci Králové.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz