Sex

Titul v originále: Sex

Žánr: tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Justine del Corte (Německo)

SEX

2 m, 2 ž (16 postav), 1 labuť

Autorka využívá téma sexu k zobrazení panoramatu sexuality. Na scéně se vystřídá 16 postav v 10 různých příbězích, v nichž jsou však jejich osudy provázány či ukázány s časovým posunem. Jakoby šlo ve všech scénách o starozákonní přikázání – potrestané za hřích jsou mladé i starší páry, přicházejí sblížení a následují odluky a odmítnutí, touha, potěšení, deziluze i hnus, archetypy sexu, jeho původ i prvotnost. A nad tím vším visí metafora vody, postavy jsou neseny vlnami touhy a noří se do jemnosti mokrého živlu, vlhké se stává symbolem. Z žen se stávají vodní panny, z milenců labutě, děti se vyšplouchají z břich svých matek a plození se doprovázeno asociacemi moře...

Autorka jihoamerického původu se s tématem sexuality vypořádává s využitím široké škály mezilidských vztahů, poeticky, současně ale i sarkasticky, když připomíná veškerou absurditu a mnohdy i brutalitu vzletů a pádů mezilidských sblížení.

Hra patřila v roce 2007 mezi čtyři hry pozvané na soutěžní přehlídku Hamburger Autorentheatertagen v divadle Thalia Theater Hamburg. Premiéru měla v říjnu 2008 v Schauspielhaus am Pfauen v Curychu v režii Matthiase Hartmanna.

Již chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz