Scratch!

Titul v originále: Scratch!

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Lutz Hübner (Německo)

SCRATCH!

2 m, 1 ž

Hra (3 části: Město v hlavě, Facts&Values, Vinylový koncert) napsaná v živém slangu o velkých neuskutečněných snech a o úspěchu, který nebyl očekáván, to vše očima naivního kluka a realistické dívky. Autor předepisuje konkrétní hudební doprovod.

Na prázdné stanici S-bahnu v Berlíně se potkává Jörg (19 let) s Tamlou (28 let), po počáteční nedůvěře se sblíží a zjišťují o sobě, že Tamla se po letech strávených v zahraničí vrátila do Berlína a není si jistá, jestli tady zůstane, a že Jörg přijel z venkova, aby jako DJ dobyl Berlín. Chvíli spolu žijí, pak se jejich cesty rozcházejí. Jörg zkouší své štěstí jako DJ v okrajových klubech, Tamla pracuje jako servírka. Jörg se seznámí s Eddiem, který mu nabízí účast na jedné megaparty, do které je nutno investovat. Jörg přijímá a stává se obětí podvodu, zadlužuje se, je vydírán a musí vydělávat na stavbě a po barech, aby dluhy splatil. Tamlu mezitím v baru jako servírku oslovuje skaut z reklamní agentury a přesvědčuje ji o tom, aby se stala tváří nové reklamy. Tamla nemá ambice stát se slavnou, ale vše se zdaří a z bezvýznamné servírky se stává hvězda showbussinesu, hraje v seriálu, poskytuje rozhovory. Jörg se ji marně pokouší kontaktovat, aby mu pomohla z jeho beznadějné situace. Starší homosexuál na baru mu nabídne vyšší obnos za noční prohlídku městem. Jörg ho zavede na opuštěné místo a pokouší se z něj dostat víc peněz, když neuspěje, praští ho dlažební kostkou a okrade ho. Domnívá se, že ho zavraždil, skrývá se na staveništi, kde ho vyhledá Tamla, která po telefonu zjišťuje, že domněle zavražděný muž je doma s otřesem mozku, Jörg se uklidní a začíná plánovat společnou budoucnost s Tamlou. Dohodnou se, že kdyby to nefungovalo, Jörg opustí Berlín. Tamla ho posílá pro šampaňské, mezitím telefonuje se svým přítelem a sděluje mu, že je za pár minut doma, že se jen musela rozloučit s kamarádem, který zítra opouští Berlín...

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz