Schlafzimmer von Alice

Titul v originále:

Autor: Ulrich Hub
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 3

Ulrich Hub (Německo)

SCHLAFZIMMER VON ALICE (LOŽNICE ALICE)

4 m, 3 ž

komedie / fraška se zpěvy

"Všichni ilegální přistěhovalci by měli nosit kostýmy zajíců, aby měli myslivci na čem cvičit střelbu!“ Starosta jednoho malého města může vděčit svému úspěchu právě tomuto volebnímu sloganu. Jenže brzy zjistí, že si touto větou udělal i nepřátele – na Silvestra je během novoroční party ve svém domě přepaden, okraden, omráčen a schován do koupelny. Když se ovšem dveře do koupelny o půlnoci otevřou, není po něm ani stopy…

V této dynamické situační komedii až frašce ve stylu Feydeaua se musí Alice, manželka starosty, vypořádat s množstvím postav, které neustále přichází a odcházejí z a do její ložnice: s tchýní, anorektickou milenkou svého manžela, roztržitým lupičem, bezskrupulózním PR manažerem, zamilovaným policejním ředitelem a obskurním podnikatelem. Všechny postavy jsou však mistry přetvářky a vyklube se z nich někdo jiný. Jenom ve chvíli největší lži jsou postavy samy sebou a – začnou zpívat. A tak se ve hře objeví jedenáct výstupů s písněmi, od dojemné balady přes taneční číslo ve stylu rumby až ke vícehlasému chorálu.

Hra byla uvedena v dubnu 2005 v Staatstheater Darmstadt v autorově režii.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz