Satt

Titul v originále: Satt

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 3

Marianna Salzmann(ová) (Německo)

SATT (SYTA)

1 m, 3 ž

V centru dění stojí dvě sestry, jež vycestovali do Německa s matkou jako malé děti (autorčiny biografické prvky, narodila se a 10 let žila v Rusku). Nicméně matčin sen o svobodě a blahobytu dostane brzy za své a liší se od snu jejích dcer. Zatímco šestnáctiletá Su hledá lepší svět na internetu, kam může projektovat své sny, ví její sestra Goša vlastně jen to, že v tomto saturovaném světě svůj hlad po bohatém životě neukojí, že zde nejsou žádné alternativní cesty ani prostor právě pro sny.

Hra byla uvedena v mnichovském divadle Bayerisches Staatsschauspiel v březnu 2011. Od té doby je tato německá „shooting star“ na německých scénách stále žádanější, o čemž svědčí i prestižní ocenění pro nastupující dramatiky Kleist-Förderpreis za rok 2012, kterou autorka (nar. 1985 v ruském Volgogradu) získala za svoji hru o incestu Muttermale Fenster blau.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz