Sardinková princezna

Titul v originále: Ölsardinenprinzessin

Autor: Martin Ohrt
Žánr: komedie, hra pro děti
Překladatel: Michal Kotrouš
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 2

SARDINKOVÁ PRINCEZNA (Ölsardinenprinzessin)

2 m, 2 ž (nebo libovolní 4 herci)

hra pro děti od 6 let

Holčička Olivie už má plné zuby sardinek v oleji – má je na stole dokonce i k snídani. Její rodiče totiž vlastní továrnu na výrobu sardinek, kterou založil Oliviin prapradědeček. A Olivie má továrnu převzít, až bude velká.

Jednou ráno Olivie znechuceně vyplivne kousky sardinek do záchodu. Z něj se překvapivě vynoří tučňák Carlo a děkuje jí, protože už několik dní nemůže najít nic k jídlu. Tak mezi oběma vznikne přátelství. Jenže rodiče nechtějí o domácím zvířátku ani slyšet, takže se nemohou dozvědět ani o Carlovi.

Olivie se spolu s Carlem tajně vydá záchodem na dobrodružnou cestu až do moře. Je šokována, když vidí, jak málo je zde ryb a kolik je zde plastového odpadu. A Carlo se málem chytí do velké rybářské sítě. Po návratu chce Olivie přesvědčit své rodiče, kteří o tajném výletu nic nevědí, aby přestali s rybařením. Když se před rodiči náhle objeví Carlo, jsou naštvaní - dojde k hádce, která dokonce vyústí v plechovkovou bitvu. Po diskuzi se situace uklidní a Olivie se musí s těžkým srdcem s Carlem rozloučit, protože tučňák do domu nepatří - a malá holčička do ledového oceánu také ne. Smířlivý konec se ale blíží – tatínek se rozhodne, že už nebude balit sardinky do konzerv, že místo toho zkusí zeleninu - a že budou jezdit pravidelně na výlet za Carlem.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz