Sanctus

Titul v originále: Sanctus

Autor: Deborah Schottenstein
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 3

Deborah Schottenstein(ová) (Německo)

SANCTUS

2 m, 3 ž

David pracuje jako lékař humanitární organizace kdesi v daleké cizině a své zážitky, úvahy a pocity sděluje své manželce Elle v emocionálních dopisech. Pro rodinu Elle, zejména pro její mladší sestru Idu, je David idolem, téměř svatým mužem, ale také pokušením. Elle začne mít po dlouhodobém odloučení dost své role trpitelky a soucitných pohledů okolí - začne se setkávat se svojí první láskou Adamem a snaží se s ním opět nalézt společnou řeč. Zatím se Ida stále více ponořuje do imaginárního světa Davidových dopisů a začne žít v jiné realitě - vzdálený svět se prolíná do její každodenní skutečnosti.

Když se David vrátí, jsou všichni zúčastnění zaskočení rozdílem mezi legendou a skutečností. Ida se až mysticky sblíží se „svatým" a dojde mezi nimi k sexu na hranici znásilnění, zatímco Adam a Elle si začnou důvěřovat a opět se sbliží. Na konci ale zůstávají sestry opět samy, aby společně definovaly pojem „rodina".

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz