Salt, Root and Roe

Titul v originále: Salt, Root and Roe

Autor: Tim Price
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 3

Tim Price (Velká Británie)

SALT, ROOT AND ROE (SŮL, KOŘEN A JIKRY)

1 m, 3 ž (identická dvojčata okolo sedmdesátky)

Hra waleského autora v sobě obsahuje mnoho odkazů na waleskou kulturu.

Menna přijede do domu své matky Anest a tety Ioly po obdržení blíže nespecifikovaného dopisu. Společně s Garethem - místním policistou - netrpělivě čekají na návrat Menniny tety a matky. Když se dvojčata vrátí, Menna jim začne vyčítat nezodpovědnost jejich zmizení a poslání onoho dopisu. Postupně se dozvídáme, že Anest chtěla pomoci Iole umřít, neboť je velmi vážně nemocná. Menna se rozhodne s nimi zůstat na pár dní, během kterých se přibližuje k pochopení jejich způsobu myšlení.

Nejen že se snaží pomoci matce a tetě se vyrovnat s tíhou stáří, ale sama v sobě nalézá odvahu odpovědět si na určité otázky týkající se jejího vlastního způsobu života.

Jelikož chata se nachází na pobřeží, odehrávají se zde i melancholické scény na pláži, kde tři hlavní protagonistky nacházejí klid a mír. Mezi jednotlivými dějstvími jsou pak krátké vsuvky, kde postavy „plavou" v moři.

Hra měla premiéru v listopadu roku 2010 v Londýnském Donmar Warehouse.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz