Revisionist

Titul v originále: Revisionist

Autor: Jesse Eisenberg
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 1

Jesse Eisenberg (USA)

REVISIONIST (REVIZIONISTA)

2 m, 1 ž

Hra se zabývá podstatou tajností, posedlostmi všednodenního života a silou rodinných pout. David přijíždí z New Yorku za svou vzdálenou sestřenicí do Polska. Ona je přešťastná, že za ní přijel synovec až z Ameriky, on se odmítá přizpůsobit (pro něj) maloměšťáckým zvykům chudé příbuzné. David doufá, že v Polsku, které považuje za naprosto exotickou cizinu, se mu podaří dokončit román, jenž mu má přinést slávu a bohatství. Pětasedmdesátiletá Marie mu věnuje svou absolutní pozornost a lásku ve snaze propojit se se svou vzdálenou rodinou. Hra líčí na denních situací zejména střet dvou zcela odlišných světů – z nichž ten americký se na první pohled jeví civilizovaný, ale nesmírně sobecký a egocentrický, zatímco ten „východní“ je úzkoprsý a tradicionalistický, ale vřelý. Na závěr se ukazuje, že příbuzenství Davida a Marie je jedno velké tajemství…

Hra měla premiéru v newyorském divadle Cherry Lane na jaře 2013, rež. Kip Fagan, v ústředních rolích hrál autor a Vanessa Redgrave.

Jesse Eisenberg (1983) je americký herec a dramatik. Debutoval před televizními kamerami v roce 1999; u nás nejslavnější je zřejmě jeho ztvárnění Marka Zuckerberga ve filmu The Social Network. Jako dramatik debutoval na Off-Broadwayi v divadle Rattlestick Playwrights Theater s hrou Asuncion, Revizionista je jeho druhým dramatickým textem.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz