Push Up

Titul v originále: Push Up 1-3

Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 4

Roland Schimmelpfennig

PUSH UP 1-3

4ž, 4m

V obří firmě zabývající se reklamou je volné jedno z vedoucích míst. Kdo ho získá, ten se dostane do představenstva gigantického podniku a bude sedět v nejvyšším patře budovy. Podaří se to jen tomu, kdo dokáže být tvrdý a kreativní. Rozpoutává se nemilosrdný firemní boj o místo na výsluní. Postupně se mezi sebou utkají dvojice zaměstnanců, kteří pracují v různých poschodích velkého koncernu. Jsou to duely sváděné o úspěch a moc.

První střet se odehraje mezi kariéristkami Angelikou a Sabinou. Angelice podnik jaksi patří, protože jí patří Kramer, šéf firmy. Sabine je nejmladší z vedoucích a má dokonalé vzdělání. Chybí jí však vkus. Každé ráno řeší trýznivou otázku co si má obléknout a jednotlivé obleky několikrát změní, než se vydá na cestu do zaměstnání. Angelika Sabině vyčítá, že si kariéru vybudovala přes postel. A sice skrze Kramera. Přitom však Sabine publiku přiznává, že už sexuální vztah neměla více než dva roky. Obě ženy jsou frustrované dominy, které vše podřídily svým kariérám. Boj o moc je konstantou veškerého uvažování a jednání. Angelika Sabině znemožní kariérní postup, který by ji dosadil do pozice většího odborníka, než je ona sama. Dialog končí výbuchem. Angelika chrstne Sabině do obličeje šálek kávy.

V dalším duelu se utkají Robert a Patricie. Během podnikového večírku se setkají a v kanceláři šéfa se tajně oddají sexu. Ačkoliv to pro oba byl nejlepší prožitek toho druhu, další den ani nikdy později není nikdo z nich ochotný tomu druhému zavolat. Vzájemně je to urazí a stávají se z nich nepřátelé.

Frank a Hans tvoří nevyrovnanou dvojici. Hansovi je padesát, ale cítí se skvěle. Je čím dál tím hubenější. Ještě před několika lety byl

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz