P.R.S.A.

Titul v originále: P.I.E.R.Ś.A.

Žánr: komedie
Překladatel: Eva Bergerová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 5

"Když jedna z nás řekne, že má celulitidu tak chce, aby ta druhá řekla: Já ji mám taky. Každá se chceme ztotožňovat. Každá chceme někam patřit."

Pět žen, tři generace, jedna rodina, stejný osud.

Životy žen jsou plné paradoxů. Statisticky žijí déle, ale biologicky a společensky je jejich čas limitován a to zejména mateřstvím. Vztahy mezi ženami bývají na jednu stranu mnohem vyhrocenější, na druhou stranu jsou ženy schopny se v krizi spojit i s největším nepřítelem.

Žádná z pětice různých žen nezná svého otce. A na otce svých dětí se snaží co nejrychleji zapomenout. Z dcery se stává matka, z matky babička, z babičky prababička.

Otázky, které si někdo nepoloží za celý život, si naše hrdinky musí klást denně: Je otec pro výchovu důležitý? Je rodina bez otce kompletní? Existuje život po životě? Je můj současný partner současně mým partnerem posledním? Je hypotéka na 2+kk v příměstské novostavbě skutečným štěstím?

Premiéra proběhla ve Strašnickém divadle v říjnu 2011.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz