Poslední z Haussmanů

Titul v originále: The Last of the Haussmans

Žánr: komedie
Překladatel: Jiří Josek
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 2

POSLEDNÍ Z HAUSSMANŮ (The Last of the Haussmans)

komedie

Zábavný, dojemný ale i nelítostný portrét rodiny, která pomalu ale jistě ztrácí půdu pod nohama. Příběh rozklížené rodiny, jejíž část se setkává v domě jedné z nich – Judy Haussmanové. Tato stárnoucí a popudlivá anarchistka, rebelka 60. let a černá ovce rodiny se po operaci usazuje v zanedbaném domě na Devonském pobřeží, ve společnosti svých potomků a místního doktora. Společně všichni stráví pár parných měsíců v chaotickém světě neustálého alkoholového opojení, pobláznění, dlouho skrývané zatrpklosti a zášti, volnomyšlenkářské lásky a neúspěchů.

Hlavní roli londýnské inscenace, živě přenášenou do pražského kina Aero na podzim 2012, ztvárnila Julie Waltersová, i u nás známá z filmů Billy Elliot, Mamma Mia! nebo ze série o Harry Potterovi, kde se zhostila role Molly Weasleyové. Je to jedna z nejobdivovanějších britských všestranně nadaných hereček, získala za své herecké výkony cenu BAFTA, Zlatý glóbus a cenu Olivier Award. Rory Kinnear nedávno získal ocenění Evening Standard Award za Nejlepšího herce za roli Hamleta ztvárněného pro Národní divadlo v Londýně. Česká premiéra proběhla v Divadle na Vinohradech v únoru 2014.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz