Poker s mafií

Titul v originále: Poker s mafií

Autor: Vlasta Žehrová
Žánr: komedie, hra se zpěvy, revue
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 4

POKER S MAFIÍ

3 m, 4 ž (možno variabilně měnit)

komedie, divadelní revue

Text je inspirován životem Antonína Čermáka, který pracoval jako poslanec v radě města Chicaga a v roce 1931 se stal i jeho starostou.

V humorné nadsázce je zobrazen jeho usilovný boj proti mafii i samotnému největšímu mafiánovi, Al Caponovi. Jako politický nováček se Čermák v New Yorku setkává s Almou Mahlerovou, Sigmundem Freudem i samotnou Emmou Destinovou, která se později objeví i při jedné duchařské seanci. V obchodním domě Taylor se Čermák poprvé setkává s Al Caponem, posléze spolu hrají poker v české hospodě Klas v Chicagu a Čermák s pomocí svého tajemníka hledá důkazy pro uvěznění Al Capona za jeho mafiánské praktiky a korupci. Al Capone přepisuje svůj majetek na svou rodinu a neohroženě si užívá svého vlivu na chod města Chicaga. Čermákova česká taktika a vynalézavost však nakonec zvítězí nad zkorumpovanou mocí a Al Capone je za daňové podvody poslán za mříže.

Hra je doplněna návrhy tehdejších hudebních swingových šlágrů a je také obrazem tehdejších módních směrů, které se na začátku 20. století v rámci emancipace žen velmi proměnily.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz