Po Fredrikovi

Titul v originále: Efter Fredrik

Žánr: monodrama
Překladatel: Miroslav Pošta
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1

Mattias Brunn (Švédsko)
... PO FREDRIKOVI (... EFTER FREDRIK)
ze švédštiny přeložil Miroslav Pošta
1 m
monodrama

Johanovi je 22 let a po několika nepříliš vydařených vztazích s dívkami se zamiloval do Fredrika. Fredrik podle něj nemá chybu. Ovšem jen do chvíle, kdy chlapci vyrazí na společnou dovolenou na Kanárské ostrovy a Fredrik skoro nemluví, je mrzutý a chce spát na zemi. Něco je špatně, ale Johan netuší co.
Později se ukáže, že Fredrik byl po celou dobu jejich vztahu HIV pozitivní a že nakazil i Johana. V tu chvíli se jejich vztah zcela promění, a když Fredrik i nadále odmítá komunikovat, Johan pocítí touhu pomstít se. Jeho odveta je však až příliš dokonalá a vede k tragédii. Johan si však i přes všechno zlé, co prožil, uvědomuje, jak moc ho baví žít.

... po Fredrikovi je monolog ze současnosti, zábavné i dojemné vyprávění o Johanovi a o velké lásce, kterou střídá ještě větší zklamání. Jde o příběh určený pro všechny diváky bez rozdílu věku, pohlaví či sexuální orientace.
Hra ...efter Fredrik zvítězila roku 2005 v divácké soutěži na Dnech mladé kultury (Ungkulturdagarna) divadla Riksteatern. Stejné divadlo hru zařadilo do svého repertoáru roku 2007, kdy s ní Mattias Brunn objel celé Švédsko. Turné mělo velký úspěch, především u mladých diváků. V Česku byla hra oficiálně poprvé uvedena v rámci projektu divadla Letí 8@8 jakožto inscenované čtení v březnu 2011 - posléze Letí hru zařadilo na svůj repertoár.

Recenze a články:

http://www.topzine.cz/ve-svandove-divadle-se-hralo-po-fredrikovi-monolog-gaye-o-jeho-lasce/

http://www.divadelni-noviny.cz/predsudky-dostavaji-vzdycky-vic-prostoru/

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz