Piaf

Titul v originále: Piaf

Autor: Pam Gems
Žánr: hra se zpěvy
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 9 ženy 5

Pam Gems (Velká Británie)

PIAF

9 m, 5 ž

Tato hra znamenala v bohaté autorské kariéře nedávno zesnulé britské dramatičky největší úspěch. Po uvedení ve Velké Británii v roce 1978 velmi brzo následovalo broadwayské nastudování a od té doby se Piaf objevuje na jevištích po celém světě.

Z rozháraného života francouzské šansoniérky Gemsová vybrala několik výrazných momentů, postavila je do chronologického sledu a proložila písněmi, takže během jednoho večera divák prožije osud Edith Piaf od jejích kabaretních začátků až do její smrti. Pam Gemsová si odpustila muzikálovou sladkobolnost a naopak svoji hrdinku staví do velmi nelichotivého světla. Připomíná podezření z účasti na vraždě dobrodince, který si jako první povšiml jejího talentu a díky němuž se dostala z bídy a špíny pouličního života, její obojakost během války, promiskuitu, nesnesitelnou povahu, sebestřednost, závislost na alkoholu i na drogách, které její špatné vlastnosti jen vystupňovaly.

Gemsová zůstala věrná duchu písní Edith Piaf, ve kterých není sebelítost a potřeba zapomenout, nebo se někomu omlouvat, jenom konstatuje, co všechno přinesl život silné a talentované osobnosti.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz