Petrification

Titul v originále:

Autor: Zoe Cooper
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3

Zoe Cooper (Velká Británie)

PETRIFICATION (PETRIFIKACE / ZKAMENĚNÍ)

3 m

Tři muži se sejdou na pivo v hospodě v jihoanglickém přímořském městečku. Zapíjí žal den před pohřbem otce Simona a Seana. Přestože hlavně pozůstalí synové se předhánějí ve vyprávění společných zážitků s otcem, brzy je jasné, že jeho poslední rakovinou pronásledované měsíce s ním strávil třetí přítomný muž, Seanův přítel Aidan.

Simon se vrací domů z Londýna a zjišťuje, jak moc se jeho domov a blízcí změnili za jeho nepřítomnosti, Sean domov nikdy neopustil a Aidan si přeje být součástí jejich domova. Muži společně útržkovitě vzpomínají, jde o noc plnou bolesti, smutku a alkoholu.

Tři muži se baví o čtvrtém, a tak leitmotivem příběhu je mužství - co znamená být mužem ve 21. století, jak se muži vyrovnávají s různými projevy maskulinity, svými nedostatky apod. Své argumenty se snaží vysvětlit nejen jeden druhému, ale i divákům, kteří jsou usazeni u stolků, jež mají připomínat posezení v hospodě a jsou tak i občas okrajovou součástí děje.

Hra byla uvedena v Live Theatre v Newcastlu v březnu 2016 a následně se dočkala anglického divadelního turné. Zoe Cooper je anglická dramatička, jejíž nejnovější hry získávají jak pozitivní kritiky, tak nominace na britské divadelní ceny (Off West End Awards 2017).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz