Peggy Pickit sieht das Gesicht Gottes

Titul v originále: Peggy Pickit sieht das Gesicht Gottes

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

Rolland Schimmelpfennig (Německo)

PEGGY PICKIT SIEHT DAS GESICHT GOTTES (PEGGY PICKIT VIDÍ TVÁŘ BOŽÍ)

2 m, 2 ž

Dva manželské páry, zhruba čtyřicátníci, opětovné setkání, africký sirotek a panenka Peggy Pickit tvoří látku pro další část autorovi volné africké trilogie, v níž se vyrovnává s Afrikou a na niž spolupracuje společně s anglickými, německými, africkými a kanadskými autory a režiséry.

Martin a Carol pracovali řadu let jako „lékaři bez hranic“ v krizových oblastech Afriky. Když vypukla občanská válka, uprchli zpátky na Západ a zanechali v Africe sirotka, kterého si tam vzali do péče.

Liz a Frank strávili řadu let jako lékaři na Západě, vydělali dost peněz, zplodili dítě, postavili dům. A posílají sirotkovi na dálku peníze a hračky.

Oba páry jsou přátelé a po návratu Martina a Carol se znovu setkávají. Rozpoutá se ale mezi nimi konflikt o otázkách morálky a zodpovědnosti, který se točí stále kolem jedné věci: kolem opuštěného sirotka. Může všem zúčastněným pomoci panenka Peggy Pickit? Všichni si do ni projektují své problémy – dítě, minulost i cizí kontinent, slouží jako hromosvod rozvířeným vášním obou párů...

Hra byla napsána na zakázku divadla Vulcano Theatre v kanadském Torontu, kde měla premiéru v létě 2010. Má být částí volné africké trilogie. Po premiéře v Kanadě čeká hru německojazyčné první uvedení v Hamburku.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz