Pastička-Komedie z lesa

Titul v originále: Pastička-Komedie z lesa

Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

Autorčiny postavy tančí na hraně mezi charakterovou konkrétností a pohádkovou archetypálností. A jejich cesta temným lesem jako by byla spíše svého druhu terapeutickým výletem za dospělostí a zralostí, ta však spočívá zejména v potvrzení všeprostupující nicoty.

(Jitka Sloupová, Týden)

Pastička je tedy mj. instruktivním chorobopisem, zachycujícím genezi známého psychosociálního fenoménu volně těkající agresivity. Jejím motorem je pomstychtivost (i nebohý pes je vlastně obětním zvířetem, na něž byly navěšeny hříchy jiných).

(Petr Příhoda, Svět a divadlo)

Text zahrnuje do svébytného tvaru všechny základní pocity ženské existence, ale neutápí se v nich. Stejně autentická je postava Otce. V silné, robustní zkratce obrazů, situací a jazykovém gestu, které metaforicky povyšuje současný slang [...] autorka zaznamenává jakoby primární stavy. Prověřuje odstíny lásky, něhy, vzteku, žárlivost, chlípnosti, nenávisti i zvrácenosti.

(Kristina Žantovská, Svět a divadlo)

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz