paradies hungern

Titul v originále:

Autor: Thomas Köck
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 2

Thomas Köck (Rakousko)

PARADIES HUNGERN (RÁJ HLADOVĚT)

1 m, 2 ž

Druhý díl „trilogie o klimatu“ (prvním dílem je paradies fluten, která získala ocenění Kleist-Förderpreis 2016). Zatímco v díle prvním šlo o velké povodně a proudění, která vedou k sociálním, ekonomickým a ekologickým změnám, zde potkáváme trojici protagonistů Bena, Maggie a Caro, kteří hladovějí po společnosti, komunikaci, lidské blízkosti. Benova osamělost provokuje souseda do té míry, že na něho zavolá policii. Maggie se vypracuje a dostává se z periferie do městského centra, jenže žije ve strachu, že se zase ocitne na periferii. A konečně válečná reportérka Caro, která sedí v luxusním hotelu kdesi v poušti a hledá nějaký nosný obraz či příběh.

Tato tři místa – prázdný byt, zpustlá městská periférie a poušť – se stávají dějišti, v nichž se zrcadlí ztráta společenských utopií. Lidé jsou díky traumatizujícím zážitkům konfrontováni se sledem násilných obrazů ve svých hlavách a ty lze jen stěží vtělit do řeči.

Autor (1986) se narodil v Horním Rakousku, studoval ve Vídni a Berlíně filozofii a literární vědu, od roku 2012 scénické psaní (Berlín, Lipsko). V sezóně 2015/16 je domácím autorem divadla Nationaltheater Mannheim.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz