Pains of Youth

Titul v originále: Krankheit der Jugend

Autor: Ferdinand Bruckner, Martin Crimp
Žánr: adaptace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 4

Martin Crimp (Velká Británie)

PAINS OF YOUTH / KRANKHEIT DER JUGEND (BOLESTI MLÁDÍ)

1 m, 5 ž

Adaptace hry Ferdinanda Brucknera Krankheit der Jugend zavádí diváka do Vídně roku 1923 (tehdejší premiéra 1926 v Hamburku). Nespokojená poválečná generace diagnostikuje mládí jako svou chorobu a snaží se seč může ji zničit. Šest vzájemnými sexuálními vztahy propojených studentů medicíny, promiskuitních, nelítostných a znuděných, se pohybuje nervózně po penzionu, kde bydlí, bifluje na zkoušky, pije, popichuje se a šmíruje navzájem. Freder experimentuje drsně s mladou hezkou služkou a napůl nespouští s dohledu svou bývalou milenku Desirée, vášnivou a cynickou aristokratku. Petrell opustí Marii kvůli bezohledné šedé myši Irene. Marie ale dlouho netruchlí – zájem o ni má Desirée.

Jde o intenzivní a dramatický obraz nejen tehdejší společnosti. Premiéru v říjnu 2009 v londýnském Národním divadle režírovala slavná Katie Mitchellová.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz