Other Desert Cities

Titul v originále: Other Desert Cities

Autor: Jon Robin Baitz
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 3

Jon Robin Baitz (USA)

OTHER DESERT CITIES (DALŠÍ POUŠTNÍ MĚSTA)

2 m, 3 ž

Brooke Wyethová, kdysi nadějná spisovatelka, se po šestileté odluce vrací domů k rodičům do Palm Springs, aby s nimi strávila Vánoce. Kromě nich (oba jsou představitelé „starého Hollywoodu“ a někdejší blízcí přátelé Ronalda Reagana) je zde ještě její bratr a teta.

Když jim všem Brooke oznámí, že hodlá zveřejnit paměti, v nichž se chce zabývat především jistou výbušnou kapitolou rodinné historie (totiž tragickou smrtí „černé ovce“ rodiny, staršího bratra Henryho), zvrhne se setkání příbuzných ve zmatek, který rodinu Wyethů stejnou měrou stmelí i rozdělí – všechny čeká těžká zkouška, v níž se musí vyrovnat s vlastní minulostí.

Premiéra proběhla v lednu 2011 v Mitzi Newhouse Theater, v newyorském Lincoln Center (Off-Broadway). Hra se setkala s velkým úspěchem a získala prestižní cenu kritiků, Critics Circle Award for Outstanding New Off-Broadway Play za rok 2011!

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz