Osudy jednoho Figury

Titul v originále: Osudy jednoho Figury

Žánr: hra rozhlasová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 7 ženy 3

Arnošt Goldflam

OSUDY JEDNOHO FIGURY

7 m, 3 ž

rozhlasová hra

Figura je opravdu figura z postav pábitelů – věčně nešikovný, ale optimistický a veselý smolař. Figurovi bydlí spolu s dvěma svými dětmi, Jeníčkem a Mařenkou, v jednom bytě. Jednoho rána se výborně naladěný Figura chystá do práce, ale vše se začíná nějak kazit – rozbije zrcadlo, polije se vařící vodou, řízne se nožem, v zaječí paštice je brok... Po opuštění bytu uklouzne na mokrých schodech a rozbije si brýle. V další epizodě navíc dostává v práci výpověď.

V další epizodě má vyzvednout děti, které přijely ze školy v přírodě. Rozhodnuv se udělat šprým namaže si obličej černým krémem na boty a je učitelkou Vraždovou i svými dětmi považován za úchylného Afroameričana. Když se nakonec vše vysvětlí, napadne doma Figuru další vtip – namaže krémem i děti a vybafnou společně na Figurovou – ta omdlí...

Další epizoda zastihuje Figuru jako účastníka televizní soutěže Hop-trop. Po napínavém průběhu a správné odpovědi na otázku vyhrává velké peníze, aby ho však moderátor a diváci víceméně donutili téměř vše předat na dobročinné účely – nebýt zásahu manželky, nepřinesl by domů nic.

V závěrečné epizodě Figura uspává děti vyprávěním další smyšlené příhody o sobě, tentokrát jak byl přizván nejslavnějšími detektivy světa k vyšetřování vraždy. Děti spokojeně usínají a dobře naladěný Figura odchází z dětského pokoje, hvízdaje si svoji oblíbenou písničku.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz